SF’den Studer Etkinliği

SF Ses ve Işık sistemlerinin, 1 ve 2 Aralık tarihlerinde düzenlediği Studer yayın mikserleri etkinliğine ilgi yüksek oldu. İlk gün sektör kurum ve kuruluşlarına, ikinci gün ise TRT’ye özel bir sunum yapıldı. Studer’den Karl Chapman ve Richard Morson da ürün tanıtım toplantısı için İstanbul’a geldiler. Etkinlikte Studer’in yeni piyasaya sürdüğü Glacier ve Micro ses mikserlerine ilgi yoğundu. Etkinlikte tanıtımı yapılan ürünlerin kısa tanıtımları aşağıdadır. Daha ayrıntılı bilgi için SF’yi arayabilirsiniz.

Studer Micro Serisi

Küçük boyutlu ve etkin maliyetli bir dijital ses mikseri olan Studer Micro, üst düzey bir mikser sisteminin özelliklerini ve iş- levlerini sunuyor. Bilinen Studer kalitesini, AoIP, Lexicon efekt işleme, VoiceMix gibi, güçlü özelliklerle bir araya getiren Studer Micro serisi, çeşitli uygulamalara değer katıyor. CORE/IO ünitesi, grafik kullanıcı arayüzü ve opsiyonel fader panel yüzeyinden oluşan Studer Micro Serisi, radyo ve TV yayınları, yapım stüdyoları, ENG/DSNG uygulamaları için ideal. Üzerinde ‘’WiFi’’ özelliği bununan Micro serisi, standart web tarayıcısı yardımı ile PC ya da herhangi bir tabletten tüm DSP ve kontrol fonksiyonlarına erişim sağlayabilmektedir. Yayın dünyası için bir ses mikserinde gerekli olan bütün özellikleri, Studer Micro serisi en ekonomik hali ile tek cihazda sunuyor.

Sduder Glacier Serisi

İsteğe göre dizayn edilebilen fader paneli, kontrol ekranı ve DSP işlemcilerinden oluşan Glacier serisi, her türlü canlı yayın uygulaması için geniş kapsamlı kontrol, esneklik ve çalışma uyumluluğu sağlıyor. Dokunmatik grafik kullanıcı arayüzünün sunduğu sanal denetim arayüzü, kullanıcılara, kontrolleri ihtiyaçlarına göre kişiselleştirme, geniş kapsamlı kontrol ve stüdyo ortamını sadeleştirme imkanı veriyor. Studer Glacier Serisi fader ve ana kontrol ekranları, Studer DSP platformları (Score Live ve Infinity Core) ile ileriye ve geriye dönük uyumluluk sunuyor. Birden fazla modül eklenerek yaratılan özel kon- sollar, yayın kontrolünü zenginleştiriyor.

Studer Infinity Core Sistemleri

Hızla gelişmekte olan canlı yayın dünyasının ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli sinyal işlemleme gücünü karşılayabilmek amacı ile üretilen Studer Infinity Core sistemleri, Core-200, 400 ve 800 olmak üzere üç ayrı opsiyon ile üretilmektedir. A-Link teknolojisi sayesinde yaklaşık 5000 giriş ve çıkış kapasitesine ulaşan Studer Infinity Core sistemleri, tek nok- tadan oluşabilecek hataya karşı tam koruma ve yedekleme (True Redundancy) özelliği bulundurmaktadır.

Studer D23m I/O Sistemiyle Yüksek Sayıda Kanal Erişimi

Studer D23m I/O sistemleri, zenginleş- tirilen kanal sayısı ve mimarisiyle, Stu- der Vista X ve Vista V gibi dijital konsol sahiplerine çok sayıda kanal seçme ve işlemleme imkanı sunuyor. D23m I/O sistemi, Studer Infinity Core ve A-Link teknolojisiyle mükemmel bir uyum içinde çalışmasıyla beraber, mevcut tüm D21m I/O kartlarının D23m I/O kasalarında kullanılmasına da olanak sağlıyor ve böylece mevcut müşteri yatırımlarını koruyor ve etkin maliyetli bir çözüm sunuyor.

Studer yeni teknolojisi "DIOS" tanıtımı

Dinamik ve akıllı bir yönlendirme (routing) yönetim sistemi olan DIOS, StuderpProdüksiyon ve radyo mikserleri arasındaki giriş ve çıkış paylaşımını en güvenli ve doğru bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

AoIP tanıtımı

Her geçen gün kullandığı I/O protokol sayısını geliştiren ve genişleten Studer, AoIP konusunda da sektörün önde gelen firmalarıyla çalışmaktadır. Studer’in mevcut I/O sistemlerine entegre ettiği AoIP protokolleri (Dante, Ravenna, Livewire, Digigram vs) üçüncü parti sistemler ile haberleşme- sine de yardımcı olmaktadır.