Broadcaster İnfo'da Çıkan Makalemiz

“Sektör Kullanıcılarının Sürekli Yeniliğe ve Teknolojiye Yakın Olmalarını Sağlıyoruz”

Yıllardır sektöre hizmet veren, duayenlerimizden SF Genel Müdürü Samim Mutluer ile SF’nin yeni ofisinde SF ve hizmetlerini içeren bir söyleşi gerçekleştirdik.


SF, 1984 yılından beri sektöre hizmet veriyor. Bu süreç içerisinde ürün yelpazenizi genişlettiniz, teknolojik yenilikler ve güncel gelişmelerle sürekli bir büyüme gösterdiniz. Bugünlere gelene kadar geçen süreç ve SF’nin büyümesinde önemli  tarihler hakkında bilgi alabilir miyiz?

Şirketimiz, kurulduğu ilk yıllarından itibaren, dünyada lider konumundaki ses, ışık, otomasyon ürün ve sistemlerinin Türkiye tek temsilciliklerini bünyesinde tutarak, sektörümüz kullanıcılarının sürekli olarak yeniliğe ve teknolojiye yakın olmalarını sağladı ve sağlamaya devam edecektir.


Sektör sizi çok yakından tanıyor ama ürün ve çözüm içerikleriniz sürekli gelişiyor, yenileniyor. Hizmet alanlarınız, markalarınız, ürünleriniz, çözümleriniz ve çalışma stratejileriniz hakkında okurlarımızı aydınlatır mısınız?

Sektörümüz, dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla gelişme göstermektedir. Sektör bünyesindeki diğer şirketlerin, ürünlerimizi tercih eden kullanıcıların da teknolojiyi yakından takip ediyor olmaları, bizleri sürekli kendimizi yenilemeye, strateji geliştirmeye ve yeni çalışma alanları yaratmaya yöneltmektedir.

Hizmet alanlarımızı,

    Otel – Resort Hotel – Tatil Köyü – SPA Residence – Beach Club
    Cafe Bar– Restaurant
    Spor Salonları
    Konferans ve Toplantı Salonları
    Çok Amaçlı Salonlar
    Kongre Merkezleri
    Ulusal ve Yerel Radyo – TV Kuruluşları
    Profesyonel Kayıt ve Reji Stüdyoları
    Sinema Salonları
    Ses, Işık, Sahne, Kiralama Şirketleri
    Toptan ve Perkende Satış,

gibi projeleri ve daha bir çoğunu başarı ile  gerçekleştirdik. Kaliteli hizmet sunmayı vizyonumuz haline getirerek, profesyonel ekiplerimiz ile birlikte doğru ve planlı çalışıp, oluşan ve oluşabilecek tüm aksaklıkların üstesinden geldik.


Hem kendiniz proje gerçekleştirip, ürün ve çözüm sunuyorsunuz hem de bayilik sistemiyle tüm Türkiye’ye hizmet veriyorsunuz. Bu dengeyi nasıl sağlıklı şekilde hayata geçirebildiniz?

Şirketimiz, sektörüne yön veren, en çok takip edilen öncü firmaların başında gelir. Geniş dağıtım ağımızla yüksek kalitedeki ürünlerimizin tüketici ile buluşmasını sağlamamızın yanı sıra, ülkemizin lider sistem entegratörlerinden bir firma olarak da Türkiye‘de ve yurt dışında ses, ışık, görüntü ve otomasyon sistemlerini kapsayan projeler için danışmanlık hizmetleri, tasarım ve anahtar teslimi uygulamalar sunuyoruz. Ayrıca, teknik ekibimizle, satış sonrası destek ve ürün eğitimi vererek, müşterilerimizin memnuniyetini üst seviyede tutmayı felsefemizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz.

En önemli stratejilerimizden biri de, projelerden elde ettiğimiz geniş deneyimi, toptan ve perakende satışlarımızda uygulamamızdır. Konularında uzman satış kadromuzla, Türkiye tek temsilcisi olduğumuz ve dünyanın en iyi markaları olan ürünlerimizi Türkiye‘nin her köşesine ulaştırmak en büyük hedeflerimiz arasındadır.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir yere taşındınız. Bu yeni yerin çok büyük ve işlevsel bir ortama sahip olduğunu gördük. Yeni yer SF’nin çalışma ortamına neler kazandıracak? Müşterileriniz ne gibi yeniliklerle ve hizmetlerle karşılaşacaklar?

Kurulduğu günden bugüne şirketimiz, yıllar içerisinde gelişen teknoloji, artan iş yükü, genişleyen mühendis kadrosu, satış ve teknik destek ekibi ile hizmet verdiği yerinde sıkıntılar çekmeye başlamıştı. Ayrıca kıymetli dostlarımıza ürünlerimizi tanıtacak, eğitimini verecek, toplantılar düzenleyecek alanlarımızın çok kısıtlı olması, bizleri böylesine bir seçim yapma kararını vermeye yöneltti.

Toplam 1850 metrekarelik yeni şirket merkezimiz bünyesinde, ürün sergi alanlarımız, eğitim ve tanıtım programlarının yapılacağı salonlarımız, açık ve kapalı fuaye alanlarımız, teknik hizmet birimimiz, ziyaretçilerimizin dikkatle takip edeceği “ fırsat reyonumuz”, açık ve kapalı otoparklarımız, ziyaretçilerimizin  hoşça vakit geçirebileceği açık, kapalı istirahat alanlarımızla ve ulaşım kolaylığıyla “Köprüden Önce Son Çıkış“ sloganı ile tüm kıymetli dostlarımız, karşılarında yeni vizyonuyla farklı bir “SF“ görecekler.

SF’nin gerçekleştirdiği bir çok başarılı proje var. Son dönemde gerçekleştirdiğiniz örnek projelere dair bilgi ve ayrıntı alabilir miyiz?

Mall of İstanbul
Meydan AVM
Bursa Holiday Inn
Mandarin Oriental gibi projeleri ve daha birçoğunu başarı ile gerçekleştirdik. Kaliteli hizmet sunmayı vizyonumuz haline getirdik. Profesyonel ekiplerimiz ile birlikte doğru ve planlı çalışarak oluşan ve oluşabilecek tüm aksaklıkların üstesinden geldik.

Yeni teknolojiler hızla her sektörün merkezine oturuyor ve gün geçtikçe daha da güçlenerek yerini perçinleyecek gibi görünüyor. Yeni teknolojiler SF’nin çalışma hayatında değişikliklere yol açtı mı? SF müşterilerine teknolojinin avantajlarını taşıyabiliyor mu?

Şirketimiz konusu ile ilgili  teknolojiyi sürekli takip eden, ülkemize taşıyan, pazarlayan, projelendiren, uygulayan, devreye alan, eğitimini ve desteğini veren bir konumda olduğundan dolayı yeni teknolojiler her daim bizim içimizde ve uygulama alanımızdadır. Temsil ettiğimiz ürünlerimizdeki teknolojik gelişmeleri anında anlamak ve uygulamak için ilgili personel sürekli yurtdışı eğitimlerini alır, SF müşterileri ile paylaşır, bilgileri sürekli güncel tutmak için iletişimde bulunur.

SF’nin gelecek döneme ilişkin hedefleri, projeleri ve öngörüleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Yeni yüzümüz ile, sektörümüzde bir çok ilklerin yaşanacağı, Avrupa çapında seminerlere ev sahipliği yapacağı, tüm dostlarımızın mutlak uğrak yeri olacağı yeni şirket merkezimiz ile daha iyi hizmet verebilmek, müşteri memnuniyeti ile daha da ileriye gitmek hedefimizdir.